Menü

VİP GAP TURU

1.GÜN:ANKARA–G.ANTEP-KAHRAMANMARAŞ-ULUCAMİ-ADIYAMAN-CENDERE KÖPRÜSÜ-DEV HEYKELLER-NEMRUT GÜN BATIMI

Sabah 08.00 uçuşu için hava alanında buluşuyoruz. Yolculuk sonrası Gaziantep'de bizi bekleyen aracımız ve rehberimizde buluşuyor ve yöresel lezzetlerle bezenmiş kahvaltının ardından Kahramanmaraş’a hareket ediyoruz.  Şehir merkezinde Kapalı Çarşı ( Bakırcılar Çarşısı ), Kale, Rıdvan Hoca Yeraltı Çarşısı ve Ulu Camii bölgesinde verilecek serbest zaman sonrası Adıyaman’a hareket ediyoruz. Adıyaman’a vardığımızda yol yorgunluğumuzu atmak için otelimize yerleşiyoruz. Yemek sonrası öğleden sonra Nemrut Dağı’na çıkış için hareket ediyoruz. Nemrut Dağı Milli Parkı içinde Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemeia’yı (Eski Kale) gezip, Nemrut Dağı yamaçlarında kutsal alanlar, Dev Heykellerin görülmesinin ardından dağda dillere destan olan muhteşem Gün Batımını izliyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

2.GÜN: ADIYAMAN- NİSİBBİ KÖPRÜSÜ-ATATÜRK BARAJI-ON GÖZLÜ KÖPRÜ-KEÇİ BURCU-ULU CAMİ-MARDİN:

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dünyanın 6. Büyük Barajı olan ve Türkiye'nin En Büyük Barajı Atatürk Barajı'na ulaşıyoruz. Nisibbi Köprüsü üzerinde  bulunan seyir terasında yapılan anlatımlar ardından yapımı 2,5 yıl süren ve en büyük ve en önemli köprülerden biri olan Nisibbi Köprü’sünü geçiyor ve Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Burada eski şehiri çevreleyen görkemli sur duvarlarından içeri girerek Anadolu’nun en eski camilerinden olan Diyarbakır Ulucami'yi ziyaret ediyoruz. Panoramik olarak Diyarbakır Surlarını (Keçi Burcu), Mardin Kapısını, On Gözlü Köprüyü görerek Diyarbakır'dan ayrılıyoruz. Orjinali sular altında kalan Hasankeyf’in görülmesinin ardından Midyat’a hareket. Tarihi Midyat konuk evi ve şehir merkezinin gezilmesinin ardından , Akşam yemeğimizi aldıktan sonra ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

 3.GÜN: MARDİN-DEYRUL ZAFERAN- KASIMİYE MEDRESESİ –ULACAMİİ-GÖBEKLİTEPE-HARRAN-ŞANLIURFA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından kültür ve hoşgörünün başkenti, “Gece Gerdanlık; Gündüz Seyranlık” olarak tanınan Mardin’de Deyrulzafaran Manastırı ile başlıyoruz. Ardından sırasıyla Kasımiye Medresesi, Mardin Müzesi, Ulu Camii gezilerimizin ardından öğle yemeği sonrası buluntularıyla Arkeoloji dünyasının gözbebeği haline gelen ve Tarih’in akışını değiştiren Göbeklitepe höyüğüne hareket ediyoruz. Viranşehir, Kızıltepe üzerinden varış.  Höyük buluntular ve çalışmalar hakkında detaylı bilgileri rehberimizden alıyoruz. muhteşem görüntüsüyle Harran Ovası’na hareket. Arı kovanı şeklindeki Konik kubbeli Harran Evleri’nin görülmesi. Tarihte bilinen ilk İslam Üniversitesini ziyaret ederek Harran’dan ayrılıyoruz. Peygamberler şehri Şanlıurfa istikametine hareket. Konaklama otelimizde. Misafirlerimiz için Sıra Gecesi düzenlenecektir. 

4. GÜN: BALIKLI GÖL- AYN ZELİHA-HALFETİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası. Balıklı Göl, İbrahim Peygamber Mahal’ini geziyoruz ve Tarihi Urfa Bedesteni’nde serbest zamandan sonra. Ülkemizin en güzel müzelerinden olan Şanlıurfa Müzesini geziyoruz. Ardından Birecik’e hareket ediyoruz.  Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı alanın görülmesinden sonra öğle yemeği ve tekne turu için Halfeti’ye gidiyoruz. Rumkale, Savaşanlar Köyü gibi belli başlı alanları kapsayan tekne turumuzun ardından . Akşam yemeğimizi aldıktan sonra ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

 

5.GÜN: GAZİANTEP MÜZESİ-ZEUGMA ANTİK KENTİ-BAKIRCILAR ÇARŞISI-BEY MAHALLESİ-ANKARA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Gaziantep Müzesi’nde, baraj suları altında kalan Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan eşsiz mozaikleri görüyoruz. Tarihi Bakırcılar Çarşıların gezilmesinden sonra Medusa Müzesi ve öğle yemeğinin alınması. Yemek sonrası Bey mahallesi ve tarihi evlerin gezilmesi sonrası alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte buluşuyor ve akşam yemeğinden sonra hava alanına hareket ediyor; yolculuk sonrası Esenboğa havalimanına varıyoruz. Bir başka turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Otellerde 4 Gece BB Konaklama
 • Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
 • Milli Park giriş ücretler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Gidiş-Dönüş Uçak Biletleri
 • İlk gün kahvaltı
 • Transfer ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Akşam Yemekleri
 • Akşam Eglenceleri ( Sıra Gecesi, Eyvan Gecesi v.b )
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Programdaki Çevre Gezileri
 • Yolculuk Sırasında İkramlar
 • Vito İle Yolculuk

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Şahsi Harcamalar
 • Otelde Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Minibar ve Diğer Şahsi Harcamalar
 VİP GAP TURU

TUR ÜCRETİ

Fiyat sorunuz.

Copyrights © 2020 Flyboxturizm. All Rights Reserved