Menü

BATIDAN DOĞUYA VİP HAYDE KARADENİZE

1.Gün: Sabah saat 07:00’da belirlenen misafirlerimizin alınması Türkiye’nin Kuzey’deki son noktası olan Sinop'a hareket. Kahvaltının alınması sonrası ilk olarak birçok ünlünün kaldığı Sinop Cezaevi. 16.y.y’dan 1999’a kadar Cezaevi olarak kullanılan tarihi yapıyı geziyoruz. Tarihi cezaevinin görülmesinden sonra Sinop’un güzelliklerini Deniz’den görmek üzere Tekne turu (extra) yapıyoruz. Ardından denizin içeri doğru haliç yaptığı olağanüstü bir doğa parçası olan Akliman’ın panoramik olarak görülmesi. Akliman’ın ardından birinci derece sit alanı ilan edilen, yemyeşil ormanı, denizin bir nehir gibi kara içine girdiği bir doğa harikasını, Türkiye’nin tek fiyordu olan Hamsilos Fiyordu’nu görüyoruz. Kısa mola ve fotoğraf çekiminin ardından Ünye'ye hareket. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.Gün: Sabah kahvaltısından sonra Ünye merkezde Çakirtepe, Çamlık ve sahil gezilerinin ardından müthiş bir manzaraya sahip Bolaman Virajları olarak bilinen yoldan Yunan mitolojisine konu olmuş Yason Burnu’na varış. Yason Kilisesi’nin görülmesi. Ordu şehir manzarasını en güzel şekilde seyredebileceğimiz türkülere de konu olan Boztepe’ye teleferik ile çıkış.  Öğle yemeği.   Trabzon’a varış. Bugün dünyada sadece Trabzon’da yapılabilen Kazzaziye, hasır ve telkâri işçiliğinin tanıtılması ve gümüş alışverişi için serbest zamanın ardından günümüzde cami olarak kullanılan Ayasofya’nın görülmesi ve şehrin sembollerinden biri olan, Atamızın da konakladığı ve vasiyetinin bir bölümünü kaleme aldığı Atatürk Köşkü’nün görülmesi. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3. Gün:  Kahvaltı sonrası Altındağ Milli Parkı içersinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kurulmuş denizden 1500m yüksete bulunan halk arasında Meryemana olarak bilinen Sümela Manastırına hareket ediyoruz. Keşiş odaları,Yemekhane,Ayazma vs kısımlarını geziyoruz. Ziyaretimiz sonrası Takaları ve Bıcaklarıyla ünlü şirin ilçemiz Sürmene’ye hareket yol üzerinde bıçak alışverişi yapacağız.Ardından Of-Çaykara üzerinden Uzungöl’e hareket ediyoruz. Bölgedeki diğer köprülerden farklı bir mimariye sahip olan Kiremitli Köprü’nün görülmesi. İsviçre Alplerini aratmayan güzellikteki Uzungöl’e varış. Göl çevresinde yürüyüş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

4.Gün:  Sabah kahvaltısından sonra Kaçkar dağlarının en güzel yaylalarından biri olan Ayder yaylasına hareket. Yol üzerinde Dünya çevre örğütünün koruma listesinde olan Fırtına Vadisi’nde rafting yapma imkanı.(extra) Rafting sonrası Timisvat taş kemer köprünün görülmesi ve öğle yemeği. Yemek sonrası Fırtına vadisi üzerinde dere yatağından 100m yükseklikte bulanan Zil Kale’ye hareket. Yol üzerinde yapım tarihi en eski kemer köprü olan Çinçiva Kemer Köprü’nün görülmesi. Zil Kalenin gezilmesi ve fotoğraf çekiminin ardından Palovit Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Bölgenin debisi en yüksek şelalesi olan Palovit’in görülmesinin ardından Kaçkar Dağları’nın en güzel yaylalarından biri olan Ayder’e hareket. Kalegon mevkiinde oldukça yüksek bir noktadan Hala Deresine dökülen muhteşem Gelintülü Şelalesi’nin görülmesi ve kısa çevre yürüyüşlerinin ardından otele yerleşme. Dileyen misafirlerimiz kaplıcaya girebilirler. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

5.Gün: Kahvaltı sonrası sonrası Klasik laz konaklarının en güzel örneklerinin görülebileceği Çağlayan köyüne doğru kivi bahçeleri ve fındıklıklar içinde yol alıyoruz. Konakların görülmesinin ardından şirin ilçe Arhavi’ye hareket ediyoruz. Çifteköprü ve Meçuna şelalesi (extra) ziyaretlerinin ardından öğle yemeği için serbest zaman. Borçka şehir merkezine hareket ediyoruz. Burada bizleri bekleyen minibüsler ile doğa harikası Borçka ve Karagöl’e gidiyoruz.( extra) Sessizliğin ve huzurun adresi Karagöl’de göl çevresinde yürüyüşler yapıyoruz. Otele hareket. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

6.Gün: Sabah alınacak kahvaltı sonrası dev Atatürk heykelini ziyaret ediyoruz. Fotoraf çekiminin ardından Rize’ye hareket. Rize’ye özgü bir dokuma olan ve yöre halkı tarafından Feretiko denilen Rize bezinin tanıtılacağı bir fabrikayı ziyaret edecek ve dileyen misafirlerimiz için alışveriş imkânı sunacağız sonrasında öğle yemeğimizi alıp yol üzerinde çayın tarladan toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği serüveni dinleyebileceğimiz ve hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağımız çay fabrikasının ziyareti ve çay ikramı. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Ünye'ye hareket.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Gün: Kahvaltı sonrası Kurtuluş savaşının simge kenti olan ve bağımsızlık meşalesinin yakıldığı, Samsun şehir turuna başlıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’da Samsun’a indiği Bandırma Vapuru, Kurtuluş yolu ve İlk Adım Anıtı gezilerinin ardından;  Atatürk Anıtı ziyareti sonrası Amasya’ya hareket ediyoruz. Şehzadeler Şehri Amasya’ya varıyoruz. Amasya’da Kral Kaya Mezarları'nın panoramik olarak görülmesi, Arkeoloji Müzesi'ni, Bayezid Külliyesi'ni gezdikten sonra Yeşilırmak boyu yapılmış Osmanlı evleri arasında yöresel öğle yemeğimizi alıyor ve yola koyuluyoruz. Sungurlu üzerinden gerekli molaları vererek Ankara’ya varış  sonrası turumuzun sonu.

Otellerimiz: Ünye Atik Otel v.b, Trabzon Roya Comfort Otelv,b, Ayder Haşimoğlu Otel v.b, Grand Artvin Otel v.b

 

 

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Otellerde 6 Gece YP Konaklama
 • Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
 • Milli Park giriş ücretler
 • 6 Sabah Kahvaltısı
 • Transfer ücretleri
 •  Öğle Yemekleri
 • Boztepe’ye teleferikle çıkış ücreti
 • 6 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Programdaki Çevre Gezileri
 • Yolculuk Sırasında İkramlar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Vip Vito İle Yolculuk

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Şahsi Harcamalar
 • Akşam Eglenceleri
 • Otelde Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Minibar ve Diğer Şahsi Harcamalar
BATIDAN DOĞUYA VİP HAYDE KARADENİZE

TUR ÜCRETİ

Fiyat sorunuz.

Copyrights © 2020 Flyboxturizm. All Rights Reserved