Karadeniz Turu

 25-29 AĞUSTOS 2021

1.GÜN: ANKARA –GİRESUN KALESİ-GECE YOLCULUĞU

Akşam saat 23.00’da Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünden hareket ediyoruz. Sungurlu, Çorum, Samsun üzerinden gerekli molalarla Giresun Kalesi’ne varıyoruz.

2. GÜN: ORDU-GİRESUN KALESİ-AKÇAABAT-ATATÜRK KÖŞKÜ-SÜMELA MANASTIRI- HAPSİYAŞ KÖPRÜSÜ

Sabah Karadeniz’in üzerinde yaşanabilir tek adası manzarası eşliğinde kahvaltımızı alıyoruz. Giresun Kalesi’nden panoramik olarak Giresun’u izliyoruz. Burada  Giresun Kalesi ve Topal Osman Ağa’nın Anıt Mezarı’nın görülmesinin ardından  Akçaabat’a hareket ediyoruz.  Yolumuz üzerinde Kemençe’nin başkenti Görele’de kemençe heykelini fotoğraflıyoruz. Açık olması durumunda müzeyi ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinde meşhur Akçaabat köftesinin tadına bakıyoruz. Yemek sonrsası Trabzon ili Maçka ilçesi Altındere Milli Parkı içinde Karadağ’ın eteklerinde denizden 1150 m yükseklikte bulunan tarihi Sümela (Meryem Ana) Manastırı’na çıkıyoruz. Kaya Kilise’nin görülmesi sonrası konaklama Uzungöl’de. Yolumuz üzerinde, kayalar üzerine oturtulan kesme taş ayakları, ahşap gövdesi ve üzerini örten yöreye has kiremitli çatısıyla benzerlerinden ayrılan Hapsiyaş Köprüsü’nü görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

3.GÜN: UZUNGÖL-AYDER- FIRTINA DERESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından,  Uzungöl’e hareket ediyoruz. Alp’leri aratmayan eşsiz güzelliğiyle bölgenin en gözde turizm merkezlerinden biri olan ve doğasıyla sizleri kendine hayran bırakan bir heyelan-set gölü olan Uzungöl kenarında yürüyüş yapıyoruz. Göl kenarında verilen serbest zaman sonrası belirlenen saatte toplanıyor ve ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, son derece zengin flora ve faunaya sahip Fırtına Vadisi’ne gidiyoruz. Yolumuz üzerinde yöreye has Rize Bezi alışverişi sonrası Çay’ın bahçeden toplanıp soframıza gelene kadar serüvenini görebileceğimiz Çay Fabrikası’nın gezilmesi ve çay alışverişi sonrası Çamlıhemşin ilçesi hudutları dâhilinde yer alan, Kaçkar Dağlarının en güzel yaylası Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz.Yolumuz üzerinde öğle yemeğimi için Fırtına deresi kenarında serbest zaman. Yemek sonrası Kaçkar Dağları milli parkı içindeki Ayder yaylasına hareket. Gezimize Rehberimiz eşliğinde devam ediyoruz. Fotoğraf çekimi ve yürüyüş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.Dileyen misafirlerimiz hava  koşulları ve zamanın uygun olması durumunda ekstra olarak eğlenceli ve bol adrenalinli zıpline -rafting serüveni de yaşayabilir)

4. GÜN: PALOVİT ŞELALESİ-ZİLKALE-AYASOFYA-ATATÜRK KÖŞKÜ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Çamlıhemşin’e hareket ediyor ve Kommenos dönemi karakol kale olarak inşa edilmiş 3 kaleden biri olan ve Aşağı Kale olarak da adlandırılan tarihi Zilkale’nin ve Palovit Şelalesi’nin görülmesinin ardından Timisvat Taş Kemer Köprünün fotoğraflanmasının ardından hareket ediyoruz Trabzon’a hareket ediyoruz. Trabzon’a ulaştığımızda ilk durağımız Atatürk’ün 1934 ve 1937 yıllarındaki Trabzon ziyaretlerinde konuk edildiği, Trabzon Belediyesi tarafından o dönemde kullanılan eşyalarla dekore edilerek müze haline getirilen Atatürk Köşkü sonrasında ise günümüzde cami olarak da kullanılan, Trabzon İmparatorluğu krallarından 1. Manuel Komnenos zamanında ( 1238 – 1263 ) inşa edilmiş Ayasofya’yı ziyaret ediyor burada yöresel el sanatlarından biri olan gümüş alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Giresun’a hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. GÜN: GİRESUN –BOZTEPE- YASON BURNU- BOLAMAN- SAMSUN – BANDIRMA VAPURU-ANKARA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası adına türküler yazılan muhteşem manzarasıyla Boztepe’ye çıkıyor ve resimler çekiyoruz. Karadeniz’de deniz kenarındaki Tek Rum Kilisesi olan Yason Kilisesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Bolaman üzerinden panoramik bir yolculuk ile Samsun’a varış. Bandırma Vapuru, Atatürk’ün Samsun'a çıktığı noktaya dikilen Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcı sayılan Onur Anıtı (Atatürk Heykeli ) ve Gazi Müzesi ziyaretimizi yapıp, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz Ankara’ya dönüş yoluna geçiyoruz. Yolumuz üzerinde Çorum’da leblebi alışverişi için mola veriyoruz. Akşam saatlerinde Ankara’ya varıyoruz.

Otelllerimiz: Uzungöl Bahri Hotels v.b, Fırtına Vadi Hotel v.b, Giresun Amazon Aretias Otel v.b

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Otellerde 3 Gece YP Konaklama
 • Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
 • Milli Park giriş ücretler
 • İlk gün kahvaltı
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Programdaki Çevre Gezileri
 • Yolculuk Sırasında İkramlar
 • Özel Tur Otobüsü İle Yolculuk

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Şahsi Harcamalar
 • Transfer ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Boztepe’ye teleferikle çıkış ücreti
 • Akşam Eglenceleri
 • Otelde Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Minibar ve Diğer Şahsi Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER: Spor ayakkabı, yürüyüş ayakkabısı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, bol miktarda çorap, fotoğraf makinesi, yedek pil ya da batarya, hafıza kartı, mayo, havlu ve terlik, güneş kremi, rahat kıyafetler.

HAREKET GÜZERGÂHI: Armada önü, Sezenler, Aydınlıkevler Telekom Önü

ÖZEL NOTLAR

 

 • Turlarımızda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik lüx minibüs, 17 – 27 kişi kayıtlarda 31 kişilik lüx midibus,      27-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Tüm araçlarımız dezenfekte edilmiş ve Covid19 önlem protkolüne uygundur.
 • Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
 • Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir.
 • Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları(hamilelik durumu v.b.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları önerilir.
 • Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri yada benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat v.b. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaksıklardan firmamız sorumlu değildir.

 

Karadeniz Turu

 

Tur programlarımız örnek olarak konulmuştur. İsteğiniz doğrultusunda Günübirlik,Hafta sonu,Yarı Haftalık ve Haftalık Tur Programları hazırlanacak ve talebinize uygun hale getirecektir. Lütfen iletişime geçiniz. 0 545 112 0 359

Copyrights © 2020 Flyboxturizm. All Rights Reserved