Menü

Gap Turu

 

05-10 Nisan/ 26-30 Nisan / 17-22Mayıs 2022

1.GÜN: ANKARA –K.MARAŞ

Saat 22.30’te Sıhhiye Sezenler Sokak’taki Atatürk Lisesi önünden hareket ediyor, Gölbaşı istikametinden devam ederek sabah saatlerinde K.Maraş’da yer alan restoranımıza varıyoruz.

2.GÜN: KAHRAMANMARAŞ- ULUCAMİ-ADIYAMAN-CENDERE KÖPRÜSÜ-DEV HEYKELLER-NEMRUT GÜN BATIMI

Kahramanmaraş’ta alacağımız kahvaltının ardından şehir merkezinde Kapalı Çarşı ( Bakırcılar Çarşısı ), Kale, Rıdvan Hoca Yeraltı Çarşısı ve Ulu Camii bölgesinde verilecek serbest zaman sonrası Adıyaman’a hareket ediyoruz. Adıyaman’a vardığımızda yol yorgunluğumuzu atmak için otelimize yerleşiyoruz. Öğleden sonra Nemrut Dağı’na çıkış için hareket ediyoruz. Nemrut Dağı Milli Parkı içinde Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemeia’yı (Eski Kale) gezip, Nemrut Dağı yamaçlarında kutsal alanlar, Dev Heykellerin görülmesinin ardından dağda dillere destan olan muhteşem Gün Batımını izliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

3.GÜN: ADIYAMAN- NİSİBBİ KÖPRÜSÜ-ATATÜRK BARAJI-ON GÖZLÜ KÖPRÜ-KEÇİ BURCU-ULU CAMİ-MARDİN:

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dünyanın 6. Büyük Barajı olan ve Türkiye'nin En Büyük Barajı Atatürk Barajı'na ulaşıyoruz.Nisibbi Köprüsü üzerinde  bulunan seyir terasında yapılan anlatımlar ardından yapımı 2,5 yıl süren ve en büyük ve en önemli köprülerden biri olan Nisibbi Köprü’sünü geçiyor ve Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Burada eski şehiri çevreleyen görkemli sur duvarlarından içeri girerek Anadolu’nun en eski camilerinden olan Diyarbakır Ulucami'yi ziyaret ediyoruz. Panoramik olarak Diyarbakır Surlarını (Keçi Burcu), Mardin Kapısını, On Gözlü Köprüyü görerek Diyarbakır'dan ayrılıyoruz. Orjinali sular altında kalan Hasankeyf’in görülmesinin ardından Midyat’a hareket. Tarihi Midyat konuk evi ve şehir merkezinin gezilmesinin ardından akşam yemeği ve konaklama için Mardin’deki otelimize hareket ediyoruz.

 4. GÜN: MARDİN-DEYRUL ZAFERAN- KASIMİYE MEDRESESİ –ULACAMİİ-GÖBEKLİTEPE-HARRAN-ŞANLIURFA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından kültür ve hoşgörünün başkenti, “Gece Gerdanlık; Gündüz Seyranlık” olarak tanınan Mardin’de Deyrulzafaran Manastırı ile başlıyoruz. Ardından sırasıyla Kasımiye Medresesi, Mardin Müzesi, Ulu Camii gezilerimizin ardından öğle yemeği sonrası buluntularıyla Arkeoloji dünyasının gözbebeği haline gelen ve Tarih’in akışını değiştiren Göbeklitepe höyüğüne hareket ediyoruz. Viranşehir, Kızıltepe üzerinden varış.  Höyük buluntular ve çalışmalar hakkında detaylı bilgileri rehberimizden alıyoruz. muhteşem görüntüsüyle Harran Ovası’na hareket. Arı kovanı şeklindeki Konik kubbeli Harran Evleri’nin görülmesi. Tarihte bilinen ilk İslam Üniversitesini ziyaret ederek Harran’dan ayrılıyoruz. Peygamberler şehri Şanlıurfa istikametine hareket. Konaklama otelimizde. Misafirlerimiz için Sıra Gecesi düzenlenecektir.  

5. GÜN: BALIKLI GÖL- AYN ZELİHA-HALFETİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası. Balıklı Göl, İbrahim Peygamber Mahal’ini geziyoruz ve Tarihi Urfa Bedesteni’nde serbest zamandan sonra. Ülkemizin en güzel müzelerinden olan Şanlıurfa Müzesini geziyoruz. Ardından Birecik’e hareket ediyoruz.  Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı alanın görülmesinden sonra öğle yemeği ve tekne turu için Halfeti’ye gidiyoruz. Rumkale, Savaşanlar Köyü gibi belli başlı alanları kapsayan tekne turumuzun ardından akşam yemeği ve konaklama için Gaziantep’teki otelimize hareket ediyoruz.

 

6.GÜN: GAZİANTEP MÜZESİ-ZEUGMA ANTİK KENTİ-BAKIRCILAR ÇARŞISI-ADANA-SABANCI CAMİİ-ATATÜRK EVİ-ANKARA

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Gaziantep Müzesi’nde, baraj suları altında kalan Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan eşsiz mozaikleri görüyoruz. Tarihi Bakırcılar Çarşıların gezilmesinden sonra Adana’ya hareket ediyoruz. Adana da Taş Köprü Sinema Müzesi Atatürk Evi panoramik olarak Sabancı Cami’yi görüp Ankara’ya hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrasında güzel hatıralarla Ankara’ya varıyoruz.

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Otellerde 4 Gece YP Konaklama
 • Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
 • Milli Park giriş ücretler
 • İlk gün kahvaltı
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Programdaki Çevre Gezileri
 • Yolculuk Sırasında İkramlar
 • Özel Tur Otobüsü İle Yolculuk

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Şahsi Harcamalar
 • Transfer ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Akşam Eglenceleri ( Sıra Gecesi )
 • Otelde Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Minibar ve Diğer Şahsi Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER: Spor ayakkabı, yürüyüş ayakkabısı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, bol miktarda çorap, fotoğraf makinesi, yedek pil ya da batarya, hafıza kartı, mayo, havlu ve terlik, güneş kremi, rahat kıyafetler.

HAREKET GÜZERGÂHI: Armada önü, Sezenler, Aydınlıkevler Telekom Önü

ÖZEL NOTLAR

 

 • Turlarımızda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik lüx minibüs, 17 – 27 kişi kayıtlarda 31 kişilik lüx midibus, 27-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Tüm araçlarımız dezenfekte edilmiş ve Covid19 önlem protkolüne uygundur.
 • Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
 • Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir.
 • Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları(hamilelik durumu v.b.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları önerilir.

Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri yada benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat v.b. gibi nedenlerle 

Gap Turu

TUR ÜCRETİ

İki kişilik odada kişi başı: 3.000,00 TL

Tek kişi: 3.800,00 TL

Üç kişilik odada üçüncü kişi: 2950,00 TL

0-6 yaş: 900,00 TL 

7-12 yaş: 2.420,00 TL

Copyrights © 2020 Flyboxturizm. All Rights Reserved